Tämä toiminto vaatii sisäänkirjautumisen. Luo käyttäjä ja voit käyttää listojamme esim. säännöllisiä ostoksia ja toivelistoja varten Luo käyttäjä Kirjaudu
Vatsakipu ennen esitelmää. Pelko siitä, että "taputetaan". Vapina ja unettomuus ennen tenttiä
"Tie hyvään tenttiin" auttaa sinua torjumaan tenttipelkoa ja suhtautumaan suullisiin esityksiin rennosti, puhuitpa sitten suuren yleisön edessä tai sinulla on tärkeä tentti.
"Tie hyvään tenttiin" on täynnä harjoituksia, tekniikoita ja työkaluja, jotka auttavat sinua hallitsemaan hermostuneisuuttasi, kääntämään negatiiviset ajatukset ympäri, hallitsemaan hengitystäsi ja kehonkieltäsi. Se sisältää myös ehdotuksia siitä, miten järjestät esityksesi, jotta pysyt rauhallisena.
Kirja on suunnattu toisen asteen opiskelijoille, ohjaajille ja opettajille, mutta sitä voidaan käyttää myös peruskoulun vanhimmilla luokka-asteilla.
Mette Vang on sosiaali- ja terveysalan kouluopettaja, ja hänellä on laaja kokemus kokeiden ohjauksesta.
Undertitel
Vältä tenttipelkoa ja pelkoa suullisissa esityksissä
Forfatter
Mette Vang
Sprog
Tanskalainen
Sideantal
150
Indbinding
Kovakantinen
Udgave
1
Forlag
FADL:n kustantamo
Tema gruppe(r)
Neuvoja urasta ja menestyksestä
ISBN10
8777499296
ISBN13
9788777499296
Löydämme tuotteen järjestelmästämme helposti seuraavalla tuotenumerolla
SKU:
9788777499296
EAN:
9788777499296
Miksi samalla tuotteella on monta eri tuotesivua tai tuotenumeroa?
Valmistajat usein julkaisevat saman tuotteen monella eri tuotenumerolla. Usein eroa on vain pakkauksessa. Eri tuotepakkaus saattaa olla suunniteltu eri valtioille.
Yritämme parhaamme mukaan laittaa samat tuotteet saman tuotenumeron alle, mutta joskus sama tuote on eri tuotenumeroilla sivullamme.