Tämä toiminto vaatii sisäänkirjautumisen. Luo käyttäjä ja voit käyttää listojamme esim. säännöllisiä ostoksia ja toivelistoja varten Luo käyttäjä Kirjaudu
Global Economics on käännös Global Economics for Marketing and Service. Se perustuu Macroeconomics - in Theory and Practice (Makrotaloustiede - teoriassa ja käytännössä) ja Microeconomics - Higher Education (Mikrotaloustiede - korkeakouluopetus) -opintojaksoihin. Se on sovitettu markkinointitalouden uuteen opetussuunnitelmaan ja palvelutalouden opetussuunnitelmaan.
Kirja antaa lukijalle perustyökalut mikrotaloudellisten kysymysten ymmärtämiseen ja analysointiin sekä sosioekonomisen kontekstin ymmärtämiseen. Talousteoriaa selitetään ja yhdistetään reaalimaailman esimerkkeihin.
Kirja alkaa taloudellista analyysia käsittelevällä luvulla ja jakautuu sen jälkeen neljään osaan. Kirjan ensimmäisen osan pääteemana on hintojen muodostuminen erilaisissa markkinatilanteissa ja erilaisilla valtion interventioilla. Toisessa osassa keskitytään työmarkkinoihin ja globaaliin kehitykseen, mukaan lukien kansainvälinen kauppa ja kansainvälinen yhteistyö. Kolmannessa osassa keskitytään makrotaloudellisiin tavoitteisiin, kansantuloon ja ulkomaankauppaan. Lopuksi analysoidaan koronmuodostusta ja talouspolitiikkaa, mukaan lukien rakenne- ja vakauttamispolitiikka.
Saatavilla on myös lisämateriaalia.
Forfatter
Hans Jørgen Biede
Sprog
Englanti
Sideantal
416
Indbinding
Vihko
Udgave
2
Forlag
Gyldendal
Tema gruppe(r)
Taloustiede,ammatilliseen koulutukseen
ISBN10
8741277189
ISBN13
9788741277189
Löydämme tuotteen järjestelmästämme helposti seuraavalla tuotenumerolla
SKU:
9788741277189
EAN:
9788741277189
Miksi samalla tuotteella on monta eri tuotesivua tai tuotenumeroa?
Valmistajat usein julkaisevat saman tuotteen monella eri tuotenumerolla. Usein eroa on vain pakkauksessa. Eri tuotepakkaus saattaa olla suunniteltu eri valtioille.
Yritämme parhaamme mukaan laittaa samat tuotteet saman tuotenumeron alle, mutta joskus sama tuote on eri tuotenumeroilla sivullamme.